neděle 24. července 2011

Chris Evans - Temnota kovaná v ohni (Železní elfové #1)

Název: Temnota kovaná v ohni
Původní název: A Darkness Forged In Fire
Autor: Chris Evans
Žánr: fantasy
Série: Železní elfové
Díl v sérii: 1. díl
Počet stran: 320
V ČJ: vyšlo


Nebojíme se plamene, přestože nás spaluje,
Nebojíme se ohně, přestože nás pohlcuje,
A nebojíme se jeho jasu,
Ačkoliv odhaluje temnotu našich duší,
Protože v něm spočívá naše síla.

Temnota kovaná v ohni nás coby první kniha ze série fascinujících vyprávění zavádí do nelítostného světa luku a šípu… mušket a kanónů… magie, diplomacie a přísah - v Impériu balancujícím na pokraji války.
V tomto světě je Konowa Rychlý Drak, bývalý velitel Imperiálních jednotek Železných elfů, považován za někoho zcela neobyčejného. Zavraždil místokrále, byl odsouzen válečným soudem, byl u toho, když byla rozpuštěna jeho oblíbená jednotka, a nakonec byl v nemilosti uvržen na místo, které nenáviděl snad nejvíce - do lesa.
Nyní má zájem pouze o to, aby byl ponechán sám se svým utrpením… jenže pro Konowu nic tak jednoduchého neexistuje. Záhadná a svůdná Visyna Tekoy, urozená dcera elfkynanského guvernéra, jej vyhledá v nebezpečné divočině, aby mu předala královský výnos, který umožňuje, aby jako důstojník Imperiální armády mohl s okamžitou platností pokračovat ve svém úkolu. Na východě zvěstuje padající Červená Hvězda návrat magie, jež na dlouhou dobu ze země zmizela. Pro Konowu to je šance na vykoupení - dokonce i v případě, že celá záležitost vypadá jako sebevražedná mise. Vojáci, které má Konowa k dispozici, nejsou zdaleka takoví, jaké očekával. A nejhorší je, že jeho hlavním protivníkem v riskantní honbě za Hvězdou je obávaná Stínová vládkyně - legendární elfí čarodějnice, jejíž intriky směřující k absolutní nadvládě se šíří hlouběji, než by si kdy Konowa dokázal představit…

Žádné komentáře:

Okomentovat