úterý 6. září 2011

Moje veličkost pod zástěrkou Cukrblik


Moje veličkost se narodila kdysi a kdesi. Věk je pouze číslo - což mi připomíná větu Patricie Briggs (pozn. autorka série Mercy Thompson):

" Patty se narodila v Montaně v roce 1965. Pokud jste dobří v matematice, dokážete si vyvodit, že jí je v současné době devětadvacet."

Je mi tolik, kolik mi je a v jednom vás můžu ujistit, každý rok se to číslo mění ;) Ale vraťme se k tématu. Za cukrblik.blogspot.cz se skrývá osůbka s duší optimisty a názory pesimisty. Povahově je melancholický flegmatik s výbuchy cholerika. Její život vystihuje citát Ovidia:

ODI ET AMO

(Nenávidím a miluji.)

Co se knih týče ... nedá dopustit na Patricii Briggs, Raymonda Khouryho a Dana Browna. Zbožňuje Harryho PotteraMalého prince a obdivuje Egypťana Sinuheta. Pokud si chce odpočinout sáhne po detektivce. Průběžně čte sci-fi a fantasy literaturu a škodolibě čeká, kdy Mercy* k rabbitovi a přidá nějaký zrezivělý kousek. Nesnáší horory, a přesto pokukuje po Kingovi. Z povinné četby má ráda Krysaře od Dyka; Romea, Julii a tmu, Kytici a Hrdého Budžese. Jako malá četla pohádky, což dělá občas i teď. Pokud by jí někdo donesl kuchařku nebo nějakou harlekýnu - nejspíš by vám ji omlátila o hlavu, ale stejně by si ji přečetla.

Co se filmů týče ... nemá vyloženě nejoblíbenější film. Zbožňuje sci-fi a fantasy filmy. Ráda se zasměje u komedií a zásadně se nedívá na psychologické horory (protože se u nich bojí - ale upíři a vlkodlaci ji nevadí :) ) Občas zkoukne nějakej ten animák a parodii. Někdy vyhledává starší filmy - jak cizí, tak české. Mezi výčet jejich nej filmů patří: Van Helsing, Faunův labyrint, Underworld 2, Osudový dotek, Pán prstenů, Pelíšky a Podlá hra z roku 1979. Z české klasiky Slunce seno trilogie; Pane, vy jste vdova; Vesničko má, středisková a Postřižiny.

Co se seriálů týče ... si prošla kde čím - od nekonečných telenovel až po současné seriály. Z telenovel ji úsměv na tváři vykouzlí Lalola, zbožňuje Červeného trpaslíka, M.A.S.H a Simpsonovi. V mládí koukala na Pokémony poté přesedlala na Buffy, přemožitelku upírů, a skončila u kriminálek. (Ne)pravidelně kouká na Sběratele kostí, počítá klepání s Sheldonem v Teorii velkého třesku a určuje diagnózy s Housem a přeblikává na Profesionáli. Pilně sledovala Roswell, Smallville a Čarodějky. Nesnáší Griffinovi.Poznámky ze života C.:
  • vlastní morče jménem Elvis (a kromě něj dalších 6 morčat)
  • pojmenovala psa podle nejlepšího kamaráda Harryho Pottera
  • natřela svému čtyřnohému (ne)příteli boudu na pistáciově zelenou a druhé na žlutou
  • nepije kafe ale zbožňuje cappuccino
  • občas ji přepadne kreslířská múza a načrtne nějaký ten obrázek (nevalné kvality)
  • když potřebuje vypnout, pak si pustí Enyu nebo keltskou hudbu
  • mezi její nejoblíbenější skupiny patří Within Teptation a Lordi
  • z květin si dovolí pěstovat pouze kaktusy a trvalky, neboť pod jejím pečlivým dohledem všechno zkape ...Kdybych byla ovoce, byla bych.. malina
Kdybych byla barva, byla bych... zelená
Kdybych byla zvíře, byla bych... bílý tygr
Kdybych byla kniha, byla bych... Malý princ
Kdybych byla šperk, byla bych...prsten
Kdybych byla věc, byla bych... fotoaparát
Kdybych byla element, byla bych... voda
Kdybych byla strom, byla bych...vrba
Kdybych byla drink, byla bych...cappuccino
Kdybych byla hmyz, byla bych... včela
Kdybych byla film, byla bych... Faunův Labyrint
Kdybych byla květina, byla bych... růže
Kdybych byla povolání, byla bych...restaurátor knih
Kdybych byla místo, byla bych... les
Kdybych byla město, byla bych... Benátky
Kdybych byla smysl, byla bych... zrak
Kdybych byla část těla, byla bych... srdce
Kdybych byla země, byla bych... Nový Zéland
Kdybych byla chuť, byla bych... hořkosladká
Kdybych byla sport, byla bych... zumba
Kdybych byla měsíc, byla bych... září

Mohla by tu o sobě napsat tisíce různých věcí, tisíce maličkostí a přesto by se nikdy nevystihla. Její povaha je pouze její a činí si na ni autorská práva. Je záhadně obyčejná, ale nikdy si nemůžete být jistí tím, jak se zachová. Nejspíš nikdy nezapadne do zaškatulkovaných norem. Na to se moc cítí být svobodná, jiná a zároveň neskutečně obyčejná.

"Svobodní můžeme být pouze tehdy, když si přiznáme vlastní závislost." (Cukrblik)

*Mercy Thompson.
Řetězák inspirován Zasněnou ;)

Žádné komentáře:

Okomentovat