pátek 24. ledna 2014

Laurell K. Hamiltonová - Temná krev (Anita Blake #16)

Název: Temná krev
Původní název: Blood Noir
Autor: Laurell K. Hamilton
Žánr: urban fantasy
Série: Anita Blake, lovkyně upírů
Díl v sérii: 16. díl
Počet stran: 340 (EN)
Nakladatelství: Epocha
V ČJ: vyjde v listopadu 2014

"Občas se nezamilujete do světla, které v sobě někdo nosí, ale do temnoty. Občas nepotřebujete optimistu, ale dalšího pesimistu, který bude s vámi kráčet a bude vědět, naprosto jistě, že ten zvuk v temnotě je nestvůra a že je to vážně tak zlé, jak si myslíte."

Anita není jen lovkyně upírů, nekromantka, federální šerif a lidská služebnice vládce města St. Louis. Je taky dobrá kamarádka, a proto vždy podá pomocnou ruku příteli v nouzi. Až na to, že tenhle přítel je její vlkodlačí kamarád a občasný milenec Jason a potřebuje od ní, aby před jeho umírajícím otcem a snobskou rodinou předstírala, že je jeho vážná známost.

V idylickém městečku se však situace poněkud zkomplikuje. Zrovna se tam totiž chystá prominentní svatba a Jason je až příliš podobný chronicky záletnému ženichovi. Anita tak čelí nepříteli, se kterým se dosud nestřetla – bulvárním novinářům.

Blesky fotoaparátů a mikrofony ale nejsou jediným nebezpečím, které na ni číhá. Upíří intriky a moc totiž překonávají hranice států i magické bariéry… 

Kniha by měla v překladu vyjít v listopadu 2014 u nakladatelství Epocha.Série Anita Blake

                

Žádné komentáře:

Okomentovat