úterý 28. ledna 2014

Victoria Schwab - Archiv (Archiv #1)

Název: Archiv
Původní název: The Archived
Autor: Victoria Schwab
Série: Archiv
Díl v sérii: 1. díl

Počet stran: 336
Nakladatelství: Coo Boo
V ČJ: vyšlo 19. února 2014

Představte si místo, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Každé tělo má svůj příběh, život uspořádaný v sérii vzpomínek, do kterých může nahlédnout jen Knihovník. Těm tělům se říká Historie.
Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala.
Jedním z mnoha pravidel Archivu je, že v něm musí být naprosté ticho. Některé Historie totiž mají lehký spánek a stačí málo, aby se vzbudily. Ale teď jako by někdo neklidné mrtvé budil záměrně, z Archivu jich uniká víc a víc, a někteří mají dokonce pozměněné vzpomínky. A je na Mac, aby vypátrala, proč se to všechno vlastně děje a kdo za tím stojí, pokud možno dřív, než celý Archiv padne a ona přijde i o to málo, co z jejích blízkých zbylo…

UKÁZKA Z KNIHY


Série Archiv
  

1 komentář:

  1. Anotácia je zaujimavá a kúsok ma desí. Spisovateľka má veľkú fantáziu :)

    OdpovědětVymazat