středa 23. dubna 2014

James Dashner - Útěk (Labyrint #1)

Název: Útěk
Původní název: The Maze Runner
Autor: James Dashner
Série: Labyrint
Díl v sérii: 1. díl
Počet stran: 360
Nakladatelství: YOLI

V ČJ: vyšlo v srpnu 2014


Všechno se změní...

Když se Thomas probudí ve výtahu, nepamatuje si nic než své křestní jméno. Nemá žádné vzpomínky na rodiče ani na domov a netuší, jak se dostal tam, kde je. Jeho paměť je prázdná.


Není však sám. Když se výtah otevře, Thomas zjistí, že má kolem sebe chlapce, kteří ho uvítají na Place, širokém prostranství uzavřeném vysokými kamennými zdmi.


Placeři, jak si jeho obyvatelé říkají, nevědí, proč nebo jak se tam ocitli. Kam jejich paměť sahá, vědí jen to, že každý den se otevřou kamenné brány do labyrintu, jenž je obklopuje. A stejně tak se každou noc pevně zavřou. Jednou za měsíc přiveze výtah nového chlapce. A nikdo nechce zůstat v labyrintu po setmění.


Thomasův příchod Placeři očekávali. Ale další den se objeví dívka – vůbec první, která na Plac dorazila. A ještě překvapivější je zpráva, kterou jim doručí. Placeři byli vždy přesvědčení, že když se jim podaří labyrint kolem Placu vyřešit, najdou cestu domů... ať je to kdekoli. Ale čím dál víc se zdá, že Labyrint řešení nemá.


Dívčin příchod nevysvětlitelně způsobí, že si Thomas začně připadat jiný. Něco mu říká, že by mohl znát některé odpovědi – kdyby našel způsob, jak se dostat k temným tajemstvím uzamčeným v jeho mysli.

První díl zatím třídílné série vychází s filmovým přebalem (hlavním obrázek knihy), pod nímž se skrývá potah knihy ve stylu dalších dílů (obrázek v anotaci).


Série Labyrint

  7631105 7864437 

4 komentáře:

 1. Na tuhle knížku se strašně těším :). Všude na ní slyším samou chválu :).

  OdpovědětVymazat
 2. Hrozně,hrozně moc se na tuto knihu těším. Vážně vypadá zajímavě. Tolik krásných knih! Člověk se z toho za chvíli zblázní:-).

  OdpovědětVymazat
 3. Konečne! Táto kniha už mala byť dávno preložená!

  OdpovědětVymazat
 4. Prosim o vyplneni kratkeho dotazniku k teto knize
  Dekuju moc
  http://www.survio.com/survey/d/N9Y9T0V5T1N2L6O7P

  OdpovědětVymazat