středa 12. srpna 2015

Julianna Baggottová - Oheň (Čistý #3)

Název: Oheň
Původní název: Burn
Autor: Julianna Bagottová
Série: Čistý
Díl v sérii: 3. díl
Počet stran: 418 (EN)
Nakladatelství: Jota
V ČJ: vyjde 24. února 2016

Po otcově smrti se Partridge ujímá vlády v Dómu, jednom z posledních útočišť v jinak zničené pustině, jíž se Země stala. Původně si mladý muž předsevzal, že Čistým odhalí všechny otcovy lži, svrhne nelítostný řád Dómu a sjednotí jeho obyvatele se znetvořenými Starými žijícími za jeho silnými zdmi. Jenomže s ohromnou mocí, kterou má nyní v rukou, je vše mnohem složitější a potenciálně nebezpečnější, než si kdy vůbec dokázal představit.

Skupina přeživších Starých se vydává na mimořádně náročnou cestu k Dómu. Pressia získala klíč ke spáse, a když se jí podaří ho dopravit až do Dómu, Staří se snad vyléčí a všechny hrůzy se již stanou minulostí. Jenomže Bradwell tak snadno odpouštět nedokáže a navzdory Pressiiným prosbám je odhodlán zničit Dóm a potrestat jeho obyvatele za to, že se podíleli na zkáze okolního světa. Bývalý vůdce rebelů El Capitan stojí na Pressiině straně a chce zachránit tolik lidských životů, kolik to jen půjde, ale je pro něj mimořádně náročné se vypořádat se svou temnou minulostí plnou násilí.

Bývalí spojenci a přátelé se stávají možnými nepřáteli na život a na smrt – a osud světa je nejistější než kdy dřív. Zřítí se lidstvo do záhuby? Nebo z všudypřítomného popela přece jenom vyvstane nový svět?


Kniha by měla vyjít v únoru 2016 u nakladatelství Jota.


Série Čistý
  

4 komentáře:

 1. Já jsem nedávno do Joty psala a paní mi odepsala, že Oheň v letošním roce nevydají, že se na něj můžu těšit až na začátku příštího roku. Teď jsem ho teda našla na jejich webu v sekci připravujeme, tak uvidím tedy, kdy se ho konečně dočkáme. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím není stanové datum, takže je možné, že vyjde až příští rok nebo ještě letos. :) Uvidíme. :)

   Vymazat
 2. Na Oheň se moc těším :) Má nádhernou obálku :)

  OdpovědětVymazat
 3. Páni ta knížka vypadá vážně slibně :)

  OdpovědětVymazat