pátek 18. září 2015

Peter V. Brett - Trůn lebek (Démonský cyklus #4)

Název: Trůn lebek
Původní název: The Skull Throne
Autor: Peter V. Brett
Série: Démonský cyklus
Díl v sérii: 4. díl
Počet stran: 640
Nakladatelství: Triton
V ČJ: vyjde 30. listopadu 2015

Krasijský Trůn lebek zůstává prázdný. 
Trůn sestavený z lebek padlých vojevůdců a démonských princů je sídlem cti a prastaré mocné magie, která drží démony v šachu. Z tohoto trůnu chtěl Ahmann Jardir dobýt celý svět a vybudovat jednotnou armádu, která by vytáhla do boje a skoncovala s démonskou válkou jednou provždy. 
Jenže Arlen Sedlák, Tetovaný, se proti tomuto plánu vzepřel. Vyzval Jardira na souboj a ten na něj musel přistoupit, aby si zachoval čest. A než aby riskoval porážku, oba je raději svrhl ze srázu, čímž obral svět o spasitele a zároveň spustil boj o následnictví, který může Svobodná města Thesy rozdělit. 
Na jihu musí Jardirova první manželka Inevera najít způsob, jak zabránit synům, hnaným snahou uplatnit nárok na trůn, aby se navzájem zabili a zavlekli tak svůj lid do občanské války. 
Na severu se Leesha Papírova a Rojer Půlručka pracně snaží sjednat mezi Angierským a Milnským vévodstvím spojenectví proti Krasijcům dřív, než bude pozdě. V této křížové palbě uvázne Laktonské vévodství – bohaté, nechráněné, zralé na dobytí. 
A jadrnci mezitím stále nabírají na síle. Bez Arlena a Jardira se asi nenajde nikdo tak silný, kdo by je zastavil. O osudu obou pohřešovaných mužů možná něco ví jen Renna Sedlákova. Jenže i ta zmizela…   (anotace se může ještě změnit)


Kniha by měla v překladu vyjít v listopadu 2015 u nakladatelství Triton.

Série Démonský cyklus
   

2 komentáře:

  1. Až 30.listopadu ;) http://www.tridistri.cz/trunlebek?ItemIdx=0

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Začínám špatně vidět :D, díky za upozornění, jdu to opravit. :)

      Vymazat