neděle 11. září 2016

Kouzelná knihovnička IV.Možná jste již o projektu Kouzelná knihovnička, jehož autorkou je Abyss (abyss-mystery.blog.cz alias KNIŽNÍ NEKONEČNO), slyšeli. Pokud ne, podrobné informace si můžete přečíst přímo na blogu abyss-mystery.blog.cz .

"Princip projektu je následují: nafotíte si svoji knihovničku a za rok se k ní vrátíte. Účel je zaznamenání různých změn - i když například změníte jen uspořádání knih, nebo za celý rok koupíte jednu knihu. Nezáleží na počtu, žánru ani na množství knih. Zapojit se může úplně každý."

Konečně Kouzelná knihovnička, článek jsem slibovala už tolikrát, že už jsem ani sama nevěřila, že se k tomu někdy dostanu. A taky už se k tomu znovu nikdy v budoucnu nedokopu :D.
Knihovnu jsem fotila v lednu 2014 a hodně se toho změnilo (minimálně v počtu knih :D ), sami můžete porovnat ZDE.
První článek mé "kouzelné knihovničky" jsem zveřejnila 4. prosince 2011 (na článek se můžete podívat ZDE) a rozdíly oproti současnému stavu jsou obrovské.
V knihovně stále platí můj osobní systém rovnání, udržování žánrového chaosu.


I. ČÁST
Kde jsou ty doby, kdy tohle byla knižní polička, kde byly knihy pouze v "levém sloupku". Teď už je nastavovaná dole i nahoře. A ano, dole vidíte opěradlo od postele, takže níž už pokračovat opravdu nemůžu. Jedině, že bych se naučila ve spánku levitovat v prostoru.
A obraz taky nedám.
Reprák vyčkává na další díly Harryho v angličtině.


Detaily:
(Kdyby někdo chtěl zkoumat blíž.)Tohle za chvíli bude polička Mercy (včetně dalších knih od Patricie Briggs) a Kate...
Sobík z Ikey na (skoro) CooBoo poličce

Zbožňuju ten hrnek!

Bratrstvo černé dýky  A otočené Kafe@cigárkoII. ČÁST
Prakticky jediná stálá část knihovny, tedy až na spodní poličku. Pokud se divíte, proč tu mám klasiku namíchanou s Harrym Potterem a s detektivkami i s Stmíváním, pak mám alespoň vysvětlení. Tohle jsou prosím začátky mé knihovny (tedy až na poslední poličku). Prostě u sebe tak nějak zůstaly. A já nemám to srdce s nimi nějak hýbat. (Protože takto se mám alespoň na co vymlouvat.)
Něco jsou novější kousky, které prostě měly tu nevýhodu, že se tam formátově vešly.Detaily:III. ČÁST
Paranormální romance, fantasy, sci-fi, thrillery nebo mix všeho dohromady :)

Knihy o válce a hlavně vynikající komiks Maus

Zbytek detektivek a thrillerů + Čachtická paní (co tam dělá Prokletí a Srdce netvora a Agnes, nemám ponětí)

Oddíl s klasickou literaturou, "povinnou" četbou :)

Dětské knížky a pohádky - ráda se k nim vracím, proto nejsou zatím nikde schované v krabicích

Směs knih, které se nevešly do předchozích polic, tedy kromě knih o Janu Werichovi a Vladimíru Menšíkovi

Zbytek, který se zatím nikam nezařadil

Největší kniha, kterou v knihovně mám, nikoliv nejtěžší.Tady by měl být někde konec, jenže to bych nesměla mít knihy i jinde. Tady následuje pár kousků, které se vyskytují přechodně v Brně.


Tak to bude opravdu už konec tohoto "fotkovacího" článku. Sice tu nejsou vyfoceny všechny knihy (možná ještě aktualizuji článek a doplním zbytek z Brna) a taky některé kousky jsou půjčené.
A taky zase přibudou nové. Asi začnu nacvičovat to levitování...

6 komentářů:

 1. Skvelé kúsky. A strašne veľa :3
  Akurát nechápem, ako môžeš mať série zoradené od posledného dielu po prvý :D Mňa by to neskutočne iritovalo :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, mně to ale vůbec nepřijde, že by toho bylo tolik. :D
   To je ten můj postup v udržování chaosu. :D

   Vymazat
  2. Ahoj, já jsem Theresa Williams Po dlouhé době ve vztahu k Andersonovi se se mnou rozloučil, udělal jsem všechno možné, abych ho přivedl zpátky, ale všechno bylo marné, chtěl jsem ho zpátky tak moc kvůli lásce, kterou pro něj mám, Prosil jsem ho se všemi, dělal jsem sliby, ale odmítl. Vysvětlil jsem mému příteli problém a navrhla, že bych měl spíše kontaktovat kouzelník, který by mi mohl pomoct vyrazit kouzlo, abych ho přivedl zpátky, ale já jsem ten typ, který nikdy nevěřil kouzlu, neměl jsem jinou možnost, než to zkusit, já Poslal kouzelník a řekl mi, že není žádný problém, že všechno bude v pořádku před třemi dny, že se můj býval před třemi dny vrátil ke mně, on dal kouzlo a překvapivě druhý den, to bylo kolem 16:00. Můj ex mi volal, byl jsem tak překvapen, odpověděl jsem na volání a všechno, co řekl, bylo, že je tak líto, že se všechno, co se stalo, že chtěl, abych se k němu vrátil, že mě tak moc miluje. Byl jsem tak šťastný a šel k němu, a tak jsme začali znovu žít šťastně. Od té doby jsem dělal slib, že někdo, koho vím, že má vztah problém, bych pomáhal takové osobě tím, že odkazuje jej nebo ona jediný skutečný a silný kouzelník, který mi pomohl s mým vlastním problémem. E-mail: drogunduspellcaster@gmail.com jej můžete poslat e-mailem, pokud potřebujete jeho pomoc ve vašem vztahu nebo jiném případu.

   1) Kouzla lásky
   2) Ztracené kouzla lásky
   3) Kouzla rozvodu
   4) Kouzla manželství
   5) Vázací kouzlo.
   6) Přerušení kouzel
   7) Zrušte minulého milovníka
   8.) Chcete být povýšeni v kanceláři / Loterie
   9) chtějí uspokojit vašeho milence
   Obraťte se na tohoto skvělého muže, pokud máte nějaké problémy s trvalým řešením
   Prostřednictvím drogunduspellcaster@gmail.com

   Vymazat
 2. Ahoj,
  máš krásnou sbírku. To je vážně radost pohledět. Já jsem na tom stejně s Wardovou, tedy ohledně Bratrstva černé dýky, to je můj diamant v knihoničce, ta série. Ale další knihy od ní nemám, to mě až tak nezaujalo, i když jsem říkala, že jim dám ještě šanci. :o) Kenyovou mám taky, ale... z toho jsem spíš rozčarovaná. Monument schvaluji, ten si mě také získal. Hoffman bez debat, úžasná série Thomase Cala. <3 Level, Chaos a Stmívání má u mě také své místečko, a pár dalších, ale jinak se moje sbírka liší, ale spíš v autorech než v žánrech. Krásně se na tu tvou knihovničku kouká. Já potřebuju nutně novou, už knihy nemám kam dávat, takže fakt slintám nad tvou prostornou. :o)

  OdpovědětVymazat
 3. Nádherná knihovna, dlouho jsem nad ničím neslintala tak jako nad tvoji úchvatnou sbírkou knih, takhle nějak musí vypadat ráj :D

  OdpovědětVymazat
 4. Naprosto nádherná knihovna! Tiše závidím. :)

  OdpovědětVymazat